Chemie

Ze čtyř postupujících jsou tři žáci z naší školy, únor 2017

10. února 2017 se uskutečnilo krajské kolo soutěže "Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR 2016/2017". Soutěže se v Jihomoravském kraji zúčastnilo zúčastnilo 1610 žáků devátých tříd z 64 základní škol. Do celostátního finále konaného 13. 6. 2017 na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice postupují tři žáci naší školy: Jan Juřík, Jitka Pecháčková a Kateřina Schwarzová (výsledková listina).

Mladí přírodovědci aneb Přírodovědecká olympiáda, prosinec 2016

Gymnázium Jevíčko 16.12.2016 uspořádalo pro žáky 8. a 9 tříd základních škol už 3. ročník soutěže "Mladí přírodovědci aneb Přírodovědecká olympiáda".
Zúčastnilo se jí 46 tříčlenných týmů (tedy celkem 138 žáků) z 10 základních škol. Soutěž obsahovala otázky a praktické úkoly z chemie, biologie a ekologie.
Ze ZŠ Letovice sem přijelo soutěžit 36 žáků ve 12 týmech - ti nejlepší dosáhli těchto vynikajících výsledků:

• 2. místo: Kateřina Kalasová 8.B, Karolína Podivínská 8.B, Kateřina Schwarzová 9.B
  • 3. místo: Jolana Procházková 9.A, Jan Juřík 9.A, Vojtěch Veselý 8.A

Všem blahopřejeme.

Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR, prosinec 2016

Na SPŠCH Brno se v pátek 16. 12. 2016 uskutečnilo 2. kolo soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR, ve kterém 173 soutěžících ze 63 základních škol z celého Jihomoravského kraje odpovídalo na teoretické otázky z chemie.

"Mladí chemici" z naší školy i v této obrovské konkurenci dosáhli vynikajícího umístění:

3. místo: Jan Juřík
5. místo: Jitka Pecháčková
9. místo: Kateřina Schwarzová

Všichni 3 postupují i do 3. (praktického) kola, které se uskuteční 10. 2. 2017 opět na SPŠCH Brno.

Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v regionálním finále.

Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR, 1.6.2016, Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice

37 nejlepších chemiků z celé republiky (probojovali se sem z téměř 12 000 soutěžících) zde prokazovalo svoje znalosti ve vědomostním testu a dovednosti v chemické laboratoři.

Žáci naší školy dosáhli v tomto celostátním finále fantastického výsledku:

2. místo: Václav Nevyhoštěný, 9.C
6. místo: Jakub Košík, 9.A

Blahopřejeme!!!

Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR, 5.2.2016,SPŠCH Brno

Mimořádné umístění žáků naší školy ve 3. kole této soutěže:

1. místo: Václav Nevyhoštěný, 9.C
2. místo: Karolína Sičová, 9.D
3. místo: Jakub Košík, 9.A

Všichni 3 jmenovaní postoupují do celostátního kola, které se bude konat 16.6.2016 na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice.

Blahopřejeme k fantastickému úspěchu a ať se daří v Pardubicích.

Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR, prosinec 2015

Na SPŠCH Brno se v pátek 11.12.2015 uskutečnilo 2. kolo soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR, ve kterém 158 soutěžících ze 48 základních škol z celého Jihomoravského kraje odpovídalo na teoretické otázky z chemie.

"Mladí chemici" z naší školy dosáhli vynikajícího umístění:

• 1. místo Václav Nevyhoštěný
  • 2. místo Karolína Sičová
  • 4. místo Jakub Košík

Všichni tři postupují do 3. kola, které se uskuteční 5.2.2016 opět na SPŠCH Brno, žáci budou plnit praktické úkoly v laboratoři.

Pozn.:
Soutěže se z naší školy zúčastnila i Zuzana Pecháčková, která také dosáhla vynikajícího výsledku - patřilo by jí 7. místo. Ale protože pravidla této soutěže neumožňují účast více než 3 žáků z každé školy, Zuzka není ve výsledné tabulce uvedena.
I tak jí i všem ostatním patří veliká gratulace a přejeme hodně úspěchů v dalším kole.

„O Pohár Heyrovského", listopad 2015

Na Gymnáziu Boskovice se v pátek 6.11.2015 konala pro žáky 9. ročníku soutěž „O Pohár Heyrovského", v níž mohli prověřit svoje znalosti z chemie. Zúčastnilo se jí 21 soutěžících z 5 základních škol. Naši mladí chemici se umístili následovně:

• 2. místo: Václav Nevyhoštěný
  • 3. místo: Jakub Košík
  • 4. místo: Karolína Sičová
  • 5. místo: Jan Rosič
  • 7. místo: Aiša Abayazeedová
  • 8. místo: Zuzana Pecháčková
  • 9. místo: František Tóth
  • 10. místo: Dominik Krušina

K výborným výsledkům všem blahopřejeme.

Mladí přírodovědci aneb Přírodovědná olympiáda, říjen 2015

Gymnázium Jevíčko 14.10.2015 uspořádalo pro žáky 8. a 9 tříd základních škol soutěž "Mladí přírodovědci aneb Přírodovědná olympiáda".
Zúčastnilo se jí 44 tříčlenných týmů (tedy celkem 132 žáků) z 8 základních škol. Soutěž obsahovala otázky a praktické úkoly z chemie, biologie a ekologie.

• 1. místo: Václav Nevyhoštěný, Jan Poláček, Jakub Vrána
  • 3. místo: Jakub Halamásek, Dominik Prudil, Jan Rosič
  • 4. místo: Jan Halas, Dominik Chlup, Jaroslav Kabelka

Všem blahopřejeme.

Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR, 6.2.2015, Brno

Vynikající umístění žáků naší školy ve 3 kole soutěže:

• 2. místo: Tereza Halatová, 9.B - postupuje do celostátního finále v Pardubicích
  • 4. místo: Lukáš Mistr, 9.C - postupuje do celostátního finále v Pardubicích
  • 5. místo: Václav Nevyhoštěný, 8.C

Blahopřejeme ke skvělým výsledkům.