Praktické činnosti

progeCAD logo

Ukážeme vám, co ve vás vězí, listopad 2017

V úterý 21. listopadu 2017 se zúčastnili vybraní žáci 9. B soutěže na Masarykově střední škole v Letovicích „Ukážeme vám, co ve vás vězí". Za úkol měli vytvořit lepenkový model domu podle výkresového zadání. Ve druhé části dopoledne si pak mohli vyzkoušet práci v keramické dílně a ověřit své fyzikální vědomosti při zapojování elektrických obvodů.

Dřevo - materiál budoucnosti, říjen 2017

V úterý 10. října 2017 se čtyři družstva devátých ročníků naší školy zúčastnila tradiční soutěže Dřevo, materiál budoucnosti, kterou pořádá letovická Masarykova střední škola. Cesta k úspěchu v soutěži, které se zúčastnilo více než 140 žáků z celého okresu, vedla v 19 disciplínách přes zapojení rukou, chytrosti, logiky i rychlosti. Mezi 27 družstvy se žáci 9. C umístili na 3. místě a žáci 9. A na 2. místě.

Postav most, únor 2017

V měsíci únoru se vybraní žáci 8. ročníku zúčastnili soutěže Postav most, kterou pořádala Masarykova střední škola v Letovicích. Úkolem soutěžících bylo ve vymezeném čase postavit ze špejlí, provázků a lepidel most, který byl v závěru soutěže vystaven zátěžové zkoušce. Ze tří družstev z Letovické školy se nejlépe vedlo týmu ve složení Filip Křeček, Jiří Láník a Tomáš Royt, kteří se umístili na třetím místě.