Německý jazyk

Vídeň 2011

20.4.2011 se jelo jako každý rok na exkurzi do Vídně. Všichni se moc těšili, jeli žáci ze 7.,8. a 9. třídy. Zastávka byla v Mikulově na benzince.

V autobuse bylo veselo, myslím, že pro paní učitelku Tenorovou a Kotoulkovou až moc. No ale nám jakožto puberťákům to bylo vcelku jedno.. :-)

Kolem 10:30h. jsme dojeli do Vídně, kde bylo krásné počasí a docela dost teplo. Poté byla na řadě první zastávka - Schönbrunn, kde byly Velikonoční trhy. Po krátkém povídání jsme měli rozchod, někdo „letěl" na záchod a někdo si šel prohlédnout trhy nebo si fotil přední část Schönbrunnu.

Pak jsme se přemístili do zadní části zámku, kde byly krásné zahrady a Neptunova kašna. Tam byl opět krátký rozchod.

Druhá zastávka - Přírodopisné a historické muzeum+socha Marie Terezie. Paní učitelka Kotoulková nám řekla pár zajímavostí o Marii Terezii a o muzeích. Protože byla v plánu trasa od muzeí až ke Stephansdomu, osmáci a deváťáci by se asi nudili, protože stejný program měli minulý rok. A proto dostali rozchod a pár úkolů.

My sedmáci jsme nakoukli do přírodovědného muzea a pak vyrazili , směr Hofburg.

Řeknu vám, ve Vídní je docela těžké se zorientovat. Cestou jsme minuli Státní operu a taky hotel, kde je prý pravý recept na Sachr dort.

Hofburg byl opravdu krásný, viděli jsme Švýcarskou bránu i školu Lipicánů.

Po prohlídce celého Hofburgu jsme dorazili až do rušné části Vídně, myslím tu, kde je Stephansdom. U Stephansdomu jsme se sešli s 8 a 9 a dostali jsme rozchod, asi na hodinu a něco. Nikdo neváhal a šel si koupit zmrzlinu, najíst se do Mc'Donalda, koupit si Mozartovy koule nebo suvenýry a spoustu jiných věcí.

Pak jsme metrem dojeli až do té modernější části Vídně, kde byla vyhlídková věž, na kterou šli všichni, co chtěli vidět Vídeň v celé kráse. Ostatní čekali dole a protože bylo dost času, mohli jsme si koupit ledovou tříšť nebo zmrzku.

Ale těm, co šli nahoru, to už nějakou chvíli trvalo a my jsme se začali bát, jestli vůbec stihneme tu „třešničku na dortu" tím myslím Prater. Po nekonečné době konečně přišli dolů a nakonec jsme stihli i Prater, i když jsme na něj měli jen 45 minut. Ale i tak to stálo za to!

Kolem 17:00h. vyrazil náš autobus zase do ČR. Všichni jsme měli docela hlad (teda aspoň já jo!) a některé lidičky postihl úpal (pokud se to tak dá říct) a řešila se i záhada ztraceného pásku :D .

No, a asi tak ve 20:00h. jsme dorazili do starých známých Letovic.

Petra Hušnerová, 7.A

Vídeň 2010

Dne 13.5.2010 jsme my, žáci 7.a 8. tříd naší školy, kteří se učíme německy, navštívili Vídeň. Ráno jsme vyjeli autobusem po sedmé hodině ranní a kolem desáté jsme byli ve Vídni, která nás přivítala slunečným počasím.

První, co nás čekalo, byla prohlídka budov Uměleckohistorického a Přírodovědného muzea se sochou Marie Terezie. Poté jsme pokračovali k Hofburgu, prohlédli si nádvoří, dozvěděli se něco o historii, ale také třeba o lipicánech. Pak jsme pokračovali k budově galerie  Albertiny, Státní opeře a ke Kapucínské hrobce. Zde jsme navštívili kryptu s náhrobky rakouských císařů. Na Štěpánském náměstí jsme měli rozchod. Většina z nás okamžitě zamířila do McDonaldu, protože po dlouhé procházce jsme byli pořádně vyhládlí. Nakoupili jsme též dárečky domů, hlavně Mozartovy koule. Následně  jsme nastoupili do autobusu a odjeli k Hundertwasserhausu, což je architekticky velmi zajímavý dům. I tady jsme měli rozchod, ale kratší, protože jsme se všichni už těšili na zábavní park Prater. Tam jsme si to pořádně užili, různých atrakcí je v Prateru velmi moc. Od Prateru jsme odjížděli ve čtyři hodiny odpoledne a do Letovic jsme dojeli chvilku po sedmé.

Exkurze nám dala hodně poučného z historie, zjistili jsme naše velké rezervy v hovorové němčině a na závěr se příjemně pobavili.

A.Halatová, 8.D

TESTE DEIN DEUTSCH!