Chemie

Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR, 2019 - krajská kola 2019

Žáci naší školy se i v letošním školním roce zúčastnili krajských kol soutěže Hlledáme nejlepšího Mladého chemika ČR.

1. kola této soutěže se zúčastnilo 2045 soutěžících ze 78 škol Jihomoravského kraje, 217 soutěžících bylo ve 2. kole, z nich 30 nejlepších postoupilo do 3. kola.

Třetí kolo se konalo 8.2.2019 na SPŠCH v Brně, vyhlášení výsledků bylo na Univerzitě obrany v Brně.

1. místo - Robin Dočekal

2. místo - Dita Leinveberová

3. místo - Adéla Navrátilová

Všichni 3 postupují do celostátního kola, které se bude konat 11. června 2019 na Univeritě Pardubice.

výsledková listina

---------------------------------------------------------------------------

Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR, 2018

Nejlepší Mladý chemik ČR pro rok 2018 je opět z Letovic

V úterý 12.6.2018 se na Univerzitě Pardubice uskutečnilo celostátní finále 6. ročníku soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR. Letos se do ní zapojilo více než 15 000 žáků z 620 základních škol z celé republiky. Z naší školy se sem probojovali hned 3 zástupci.

Tomáš Brablec vyhrál a stal se tak nejlepším Mladým chemikem ČR.

Karolína Podivínská obsadila 10. místo a Štěpánka Procházková byla úspěšnou řešitelkou.

Tři soutěžící a čtyři ocenění

Žáci naší školy se již tradičně zúčastnili krajského kola Mladého chemika v Brně. Ze 192 žáků z 66 základních škol Jihomoravského kraje obsadili letovští žáci první tři místa, což znamená, že všichni postupují do celostátního kola v Pardubicích a tím čtvrtým oceněným byla paní učitelka RNDr. Hana Nečasová.