Pythagoriáda 2018/2019 - okresní kolo 6.-8.ročníku

Dne 27. a 28. května 2019 se konala okresní kola matematické Pythagoriády 6. - 8. ročníku.

Okresního kola této soutěže v 6. ročníku se celkem zúčastnilo 44 žáků, z toho 1 žákyně naší školy, a to Barbora Šlégrová, která získala vynikající 4. místo.

V kategorii pro 7. ročník jsme v okresním kole měli 4 naše žáky z celkového počtu 48 účastníků. Marek Jílek ze VII. A se umístil na místě pátém, Radek Chalupa ze VII. B a Viktorie Křížová ze VII. D na místě šestém a Jan Gabarík ze VII. D na místě sedmém.

Okresního kola matematické Pythagoriády v 8. ročníku se zúčastnilo celkem 48 žáků. Z naší školy postoupilo do okresního kola 6 žáků, samotné soutěže se pak zúčastnili žáci tři. Z nich nejlépe si vedla Eva Dinhová, žákyně VIII. C, která získala sedmé místo.

Všem blahopřejeme.

Pythagoriáda 2018/2019 - okresní kolo 5.ročníku

Dne 27. května 2019 se konalo okresní kolo matematické Pythagoriády 5. ročníku, kterého se zúčastnilo celkem 54 žáků.
Za naši školu se do tohoto okresního kola probojovali po úspěšném zvládnutí školního kola 3 žáci, avšak samotného průběhu se zúčastnili pak žáci dva: Martin Havelka z V. D, který získal 6. místo, a Valerie Janečková z VI. D, která obsadila 7. místo.

Za přípravu a účast na soutěži všem patří uznání a blahopřání.

Matematická olympiáda 2018/2019 - okresní kolo 6.- 8. ročníku

Dne 9. 4. 2019 proběhla okresní kola matematické olympiády 6. až 8. ročníku. Během 2 hodin řešili žáci 3 matematické úlohy, za jejichž řešení mohli získat maximálně 18 bodů. Úspěšným řešitelem se stal ten soutěžící, který získal 9 a více bodů.

Okresního kola matematické olympiády 6. ročníku se celkem zúčastnilo 44 žáků, za naši školu pak 12 žáků, z nichž si nejlépe umístili na 10. místě spolu Jiří Ječný (VI. A) a Zuzana Káčeriková (VI. D).

Okresního kola matematické olympiády 7. ročníku se celkem zúčastnilo 52 žáků, za naši školu pak žáků 16.
Na vynikajícím 6. místě se umístila Michaela Havelková (VII. C), na sedmém místě pak Jan Gabarík (VII. D) a na osmém Jan Schwarz (VII. A).

Okresního kola matematické olympiády 8. ročníku se celkem zúčastnilo 42 žáků, za naši školu 12 žáků, z nichž nejúspěšnější se staly dívky z VIII. B: Anežka Beránková a Marie Kouřilová, které získaly 6. místo.

Všem zúčastněným patří pochvala za přípravu na tuto náročnou soutěž.

Matematická olympiáda - okresní kolo 9. ročníku

30. ledna tohoto roku se konalo okresní kolo matematické olympiády 9. ročníku. Do něj z naší školy postoupilo 10 žáků po úspěšném zvládnutí školního kola, v němž postupně žáci řešili 6 zadaných slovních úloh. Okresního kola se však nakonec zúčastnilo z naší školy 9 žáků. V uvedeném kole pak žáci během 4 hodin řešili 4 velmi náročné matematické úlohy, o čemž svědčí i skutečnost, že z celkového počtu 21 účastníků se stalo úspěšnými řešiteli jen 9 žáků, mezi nimiž byly čtyři žákyně naší školy.
O 4. místo se podělily Romana Musilová (IX. B) a Daniela Sičová (IX. D), 5. místo získala Dita Leinveberová (IX. B) a 6. místo Zdenka Marková (IX. C). Žákyně, které obsadily 4. a 5. místo, si zajistily i postup do krajského kola MO v Brně, které se bude konat 19. března.
Je nutné ocenit přípravu i ostatních žáků devátého ročníku na matematickou olympiádu a jejich účast v okresním kole v této náročné soutěži.
Všem patří uznání a blahopřání.

Matematická olympiáda - 68. ročník, 2018/2019

Milí mladí přátelé,
máte rádi zajímavé matematické úlohy a chtěli byste si v jejich řešení zasoutěžit? Jestliže ano, zveme vás k účasti v matematické olympiádě (MO). Soutěž je dobrovolná a nesouvisí s klasifikací z matematiky. Mohou se jí zúčastnit žáci 5. až 9. ročníků základních škol a žáci jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií vždy ve svých kategoriích.

Matematická olympiáda 9. ročníku, leden 2019

24. ledna tohoto roku se konalo okresní kolo matematické olympiády 9. ročníku. Do něj z naší školy postoupilo 16 žáků po úspěšném zvládnutí školního kola, v němž postupně žáci řešili 6 zadaných slovních úloh. Okresního kola se však nakonec zúčastnilo z naší školy 13 žáků. V uvedeném kole pak žáci během 4 hodin řešili 4 velmi náročné matematické úlohy, o čemž svědčí i skutečnost, že z celkového počtu 43 účastníků se stalo úspěšnými řešiteli jen 6 žáků, mezi nimiž byla i žákyně IX. C Barbora Němečková, která obsadila nejen vynikající 4. místo, ale i postup do krajského kola MO v Brně.

Všem patří uznání a blahopřání.