Praktické činnosti

progeCAD logo

POLYGRAM II - druhá návštěva SOŠ a SOU André Citroëna v Boskovicích

Tentokrát se akce zúčastnili žáci IX. B, kteří se v rámci vzdělávacího programu rozdělili do tří skupin a během dopoledne se postupně prostřídali v učebnách PC, elektrotechnického měření a kovoobrábění.
V učebně výpočetní techniky se žáci  zábavnou formou učili spolupracovat při tvořivé hře, v učebně EM pak sestavovali obvody a následně proměřovali napětí. Velmi zajímavý byl i program v rámci kovoobrábění, kde za asistence mistra vznikaly pod rukama dětí vlastní plechové svícny. Kdo ví, třeba se některý z nich rozsvítí na svátečním stole.  
Celé dopoledne bylo už tradičně pečlivě připraveno včetně příjemného občerstvení.
SOŠ a SOU André Citroëna v Boskovicích opět navštívíme na jaře roku 2020, tentokrát však s žáky IX. C.Dřevo - materiál budoucnosti, říjen 2019

Další akce zaměřená na propagaci učebních i maturitních oborů se konala formou soutěže 5ti členných družstev žáků devátých ročníků v Masarykově střední škole v Letovicích. Žáci se na třech soutěžních stanovištích pokoušeli proniknout do tajů dřevoobrábění, ale i nábytkářství či práce designéra.
Pracovali s dýhou, v učebně výpočetní techniky se stali návrháři virtuální kuchyně a na závěr dokazovali svoji zručnost coby modeláři při sestavování modelu dle předloženého technického výkresu.
Této akce se zúčastnilo pět šikovných žáků IX. C, kteří sice získali neoblíbenou bramborovou medaili, přesto jim patří poděkování a pochvala za podaný výkon.
V únoru 2020 nás čeká další akce, a to soutěž Postav most, která se i tentokrát uskuteční v Masarykově škole práce. Už teď se těšíme!


POLYGRAM 2019

V rámci projektu POLYGRAM 2019 oslovila SOŠ a SOU AC v Boskovicích naši školu, aby se zapojila do akce na podporu propagace řemeslných oborů - kovoobrábění.
Zúčastnili se žáci IX. A, kteří se v moderně vybavených dílnách SOU seznámili s činností frézy a frézky na kov, poznali, jak pracuje soustruh a vyzkoušeli si svářet na svářecím trenažéru. Nejlepšími svářeči se stali Denis Soyma a Tadeáš Dvořáček.
Celé dopoledne bylo skvěle zorganizováno a řízeno mistry odborného výcviku SOU, ocenili jsme rovněž bohaté občerstvení.
Příští návštěva SOŠ a SOU se uskuteční 1. 11. 2019.


 

Kontakty

Telefon:
  • 516 474 548 (ul. Komenského)
  • 516 474 547 (školní jídelna)
Fax:
  • 516 474 734
Email:

Aktuality

 
webdesign: frogDesign.cz © 2008 code & programming: © 2008