Sportovní soutěže - 1. stupeň

Pohár krále Jiřího, Kunštát 31. 5. 2019

Do Kunštátu jelo 8 mladých atletů - Berenika Hamerská, Marie Tesaříková, Vojtěch Majdl  a Tomáš Oujezdský za mladší kategorii a Pavlína Šedivá, Eliška Dvořáčková, Mikeš Krištof a Milan Reitschmied za starší kategorii.

Naši mladí atleti se zúčastnili atletického čtyřboje:

skok daleký, hod, běh 50 m, běh 400, 600 metrů a štafety 4x400 a 4x600 metrů.

Ve starší kategorii dívek Pavlína Šedivá získala zlato hodu kriketovým míčkem a bronz běhu na 600 metrů.

Ve mladší kategorii chlapců získal  Vojtěch Majdl bronz v hodu kriketovým míčkem.

Olympiáda dětí a mládeže 1. ročníků ve Velkých Opatovicích 2019

Dětská olympiáda 1.ročníků se ve Velkých Opatovicích uskutečnila ve středu 22.5.2019.  Zúčastnilo se 187 mladých sportovců z jedenácti základních škol Blanenska. Soutěžilo se ve 4 dílčích disciplínách - v běhu na 50 m, v běhu na 400 m, ve skoku dalekém z místa a v hodu kriketovým míčkem v kategoriích  chlapci a dívky. Sportovní zápolení bylo zpestřeno "Pohádkovou procházkou", která se uskutečnila kvůli deštivému počasí v chodbách školy.

Naši školu reprezentovalo 10 malých sportovců.

Nejlepší umístění měla Aneta Lebišová v běhu na 50 metrů – 1. místo a Anna Aloisie Kratochvílová v běhu na 50 metrů – 2. místo a ve čtyřboji 3. místo.  Celkově se naše škola umístila na 4. místě.

Soutěže ve vybíjené 5. ročníků

Dne 3. 5. 2018 se žáci pátých ročníků zúčastnili okresního kola ve vybíjené v Blansku, kde obsadili 1. místo a postoupili do krajského finále konané 17. 5. 2018 v Brně. I tady byli žáci úspěšní, vítězství zopakovali a nyní je čeká republikové finále, které proběhne ve dnech 12. - 13. června 2018 v Královéhradeckém kraji.

Pohár krále Jiřího, Kunštát 25. 5. 2018

Naši mladí atleti se zúčastnili atletického čtyřboje:

skok daleký, hod, běh 50 m a běh 400, 600 metrů.

V mladší kategorii dívek jsme získali zlato a bronz v hodu.

Ve starší kategorii dívek jsme získali zlato v běhu na 50 m, stříbro v běhu na 50 m a 600 m, bronz ve skoku dalekém. Ve čtyřboji naše starší děvčata získala první místo a zlatý pohár.

Ve starší kategorii chlapců jsme získali zlato v běhu na 50 m, zlato ve skoku dalekém. Ve čtyřboji, stejně jako děvčata, získali první místo a zlatý pohár.

MC Donald´s Cup, duben, květen 2018

Naši hráči se letos opět zúčastnili turnaje MC Donald´s Cup ve fotbale. Starší kategorie hrála nejprve okrskové kolo 27. 4. 2018 v Boskovicích, kde hráči vybojovali druhé místo a postup do okresního kola do Blanska. V Blansku hráli 11. 5. 2018 a opět vybojovali druhé místo, tentokráte však bez postupu do kraje.

Mladší kategorie odehrála také okresní kolo v Blansku a skončila na pátém místě. Jelikož však loni vyhráli krajské finále, letos do kraje odjeli obhajovat dobré umístění bez ohledu na to, jak dopadnou v okresním kole. Naši nejmladší vybojovali v Brně 23. 5. 2018 krásné páté místo, kde porazili okresní vítěze z Lysic.