Činnosti v ŠD

Téma ročníku:
AHOJ, ČESKO!

DRUHÁ ČÁST DVOULETÉHO

PROJEKTU věnovaného výročí „STO LET od vzniku samostatného československého státu (1918)“.

Je pohledem do SOUČASNOSTI naší země.  Jde o malou "INFO skládačku" o České republice.

Podle časopisu PASTELKA, jehož obsah volně navazuje na rámcový vzdělávací program mateřských a základních škol.

_____________________________________________________________________________________

Projdeme  ČESKOU ABECEDU (aneb Česko od A do Z), kde si  připomeneme DESET českých zajímavostí.

Titulek "ČESKÁ. ČESKÝ. ČESKÉ." uvádí DESET českých "specialit".

"JAK SE JMENUJEME" – seznámíme se s původem DVACÍTKY nejčastějších českých jmen a DESÍTKY příjmení.

Objevíme několik českých NEJ.

"ČESKÉ HRADY A ZÁMKY" – zde se seznámíme s českými hrady a zámky a s jejich pověstmi.

"SLOVENČINA" (česko-slovenský slovníček). Připomeneme si tak téměř sedmdesátileté soužití Čechů a Slováků v jednom společném státě.

Dále se projedeme pastelkovým vlakem BOHEMIA EXPRES po 14ti krajích České republiky.

Na DESETI "zastávkách" se s ním podíváme do 14 krajů a EXPRES nám nabídne TŘICET různých aktivit motivovaných tím, co je pro jednotlivé kraje originální a charakteristické.

Ostatní činnosti ŠD budou přizpůsobovány aktuálnímu období školního roku a k jejich realizaci budeme využívat různé zdroje. Jednotlivá oddělení svoji činnost přizpůsobí věku dětí, které je navštěvují.

Dále se ŠD zapojí do Operačního programu  Výzkum, vývoj a vzdělání  -  Šablony II

Předběžné termíny některých příležitostných akcí ve školní družině

Prosinec 2018 - Vánoční dílničky s dětmi i rodiči

14. prosince 2018 - Vánoční koncert