Finanční gramotnost

Škola se zapojila do projektu finanční gramotnosti žáků 4. ročníků ve spolupráci s Českou spořitelnou a ČSOB. Cílem projektu je naučit žáky pracovat s penězi, uvědomit si jejich hodnotu a hospodárně s nimi nakládat.
V rámci spolupráce finančního vzdělávání s ČSOB nabízí banka zpestření výuky finanční gramotnosti přednáškou odborníka. Součástí jsou originální výukové materiály a Hra rodinného rozpočtu, kde žáci a studenti sledují a hodnotí příjmy a výdaje modelových domácností.
V rámci projektu Abeceda peněz s ČS  si díky zážitkovým aktivitám žáci čtvrtých tříd vyzkouší, že peníze sice nekoušou, ale člověk to s nimi musí umět. V rámci hry si založí vlastní firmičku s omezeným rozpočtem, vymyslí vlastní výrobek či službu a pak je nabízejí na závěrečném jarmarku. A co s prvním výdělkem v životě? Za ten mohou udělat radost buď sobě, nebo potřebným.

Telefon:
  • 516 474 548 (ul. Komenského)
  • 516 474 547 (školní jídelna)
Fax:
  • 516 474 734