Zima 2023-2024 - 6. oddělení ŠD

Polovina školního roku je za námi, vysvědčení jsou rozdána, a tak než vstoupíme do kalendářního jara, stojí za to, se krátce poohlédnout. K začátku zimy patří mikulášská nadílka. Všichni jsme se těšili, co nám Mikuláš nadělí, a v tomto očekávání jsme s chutí vyráběli a malovali. Sice hlavně čerty, ale to nám, jak jsme pak zjistili, Mikuláš odpustil. Naše přání, aby nám zima darovala sníh, se nám splnilo jen velmi krátce před vánocemi. Přesto jsme si se sněhem užili spoustu legrace při hraní a dovádění venku. Ve třídě jsme se pak věnovali vyrábění všeho, co nám přibližovalo vánoce. Můžeme se pochlubit krásnými anděly, svícny, vánočními stromečky. Významnou událostí a přehlídkou dovedností byla vánoční dílna pro všechna oddělení školní družiny, kde nám přišli pomáhat i rodiče. Sněhu jsme se nedočkali ani o vánočních prázdninách ani po návratu do školy. Ze zimních radovánek nám zůstalo jen bruslení během mrazivých dnů v lednu. Nyní, kdy se pomalu začíná hlásit jaro, jsme se rozhodli připomenout si zimu jiným způsobem. A tak jsme si vyrobili roztomilé tučňáky na ledové kře. V představách jsme se přenesli až do Antarktidy. Ve školní družině sledujeme kalendář a v něm významné dny. Svátek matek je sice ještě daleko, ale není na škodu si připomínat, že maminky máme rádi i v jiné dny, vlastně po celý rok. Vyjádřením naší lásky jsou krásná pestrobarevná srdíčka.

Skácelová Y.

Přichystalová D.