4. ročníky rozdávají radost, projekt: Pomáháme potřebným

Prosinec byl měsícem rozdávání radosti

Dne 5. 12. 2023 se u dveří 4. ročníků ozývaly tajemné zvuky zvonečků. Po chvíli se otevřely dveře a objevila se nečekaná, avšak kouzelná návštěva – Mikuláš s andělem. Žáci, kteří v sobě našli odvahu, Mikulášovi zazpívali písničku či zarecitovali krátkou básničku a nakonec byl každý žáček odměněn malou sladkostí. Myslím, že jsme si všichni toto krásné a okouzlující dopoledne moc užili.

Projekt: Pomáháme potřebným

S blížícími se vánočními svátky si žáci 4. A přáli udělat radost někomu kolem sebe. Přišli za mnou s otázkou „Můžeme někomu pomoci či udělat někomu radost?“ „A chcete?“ zeptala jsem se. Odpověď byla jasná. „ANO.“

Na otázku, jak by chtěli pomoci, zazněly různé formy podpory a oblasti. Děti samy přišly na to, kdo v dnešní době potřebuje pomoc.

Z řad návrhů vybraly:

1. pomoc/ udělat radost dětem v nemocnici, jejichž osudem je dlouhodobá hospitalizace

Krabice plná překvapení (knihy, omalovánky, pastelky, hry, hračky aj.) byla předána do dětské nemocnice v Brně na onkologické oddělení. S tímto překvapením byla předána sestřičkám a doktorům vánoční přáníčka a poděkování za jejich práci.

2. pomoc/ udělat radost seniorům vánočními pohledy a obrázky

Do místního domova důchodců putovala spousta vánočních přání, která byla předána babičkám a dědečkům.

3. pomoc útulku pro opuštěná zvířata a zvířata v našich lesích

Do kočičího domu v Ústupu poblíž Olešnice a psího útulku ve Svitavách byla odevzdána nemalá materiální pomoc pro tato zvířátka (deky, granule, konzervy, pamlsky, hračky). Žáci nezapomněli ani na zvířátka v našich lesích a jako vánoční dárek jsme v blízkém lesíku prostřeli „stůl“ plný dobrot (seno, jablka, brambory, oříšky a semínka, mrkev, kukuřici, sůl, kaštany).

Jsem vděčná, že se v dětských srdcích objevuje úcta, úsilí a snaha pomoci blízkým kolem sebe, snaha změnit něco k lepšímu a nevytrácí se tak ze života ta nejvyšší ctnost – lidskost. Chtěla bych projevit velký dík nejen žákům 4. A za tento krásný projekt, ale velmi poděkovat i

rodičům za jejich nemalou podporu, pomoc a připojení se do tohoto projektu, který, jak můžu s určitostí říci, má nezapomenutelný význam.