Projektový den HALLOWEEN

Strašidla- hurá do školy

A je tu podzim a s touto dobou přichází i jeden z nejpopulárnějších svátků.

Dne 2. 11. 2021 se na naší škole uskutečnil projektový den pro žáky 4. ročníku – Halloween.

Jako mávnutím kouzelného proutku se  v tento den mnozí žáci i učitelé proměnili  ve všelijaká strašidla. Děti se svými dekoracemi, rozmístěných po škole, proměnily toto místo  ve strašidelné doupě.

Ve vyučování jsme si vyprávěli o anglických tradicích a českých podzimních svátcích – Dušičky. Zapálili jsme svíčku na vzpomínku těch, kteří již nemohou být mezi námi. Vypracovávali jsme nejrůznější úkoly s halloweenskou tématikou, děti se naučily anglickou píseň, kterou doprovodily svými tanečními kreacemi. Pohybovaly se jako zombie, kostlivci, duchové a další monstra.

Na závěr všichni dostali malou sladkost – halloweenský perníček.

Myslím, že jsme si tento den všichni moc užili.