Recitační soutěž žáků 2. - 3. tříd

Recitace je, když …

Ve středu 8. března se sešli holky a kluci z 2. a 3. tříd a prožili spolu s paní učitelkami netradiční chvilky poezie a recitace.

Již několik týdnů předtím si všichni druháci a třeťáci vybírali básničky, učili se je a předvedli ve svých třídách. Z každé třídy pak byli vybráni tři, kteří třídu reprezentovali  ve školním kole recitační soutěže.

A tak se z 18 dětí stali recitátoři, kteří svými básničkami o lidech,  věcech  i zvířátkách přispěli na přehlídku veršů a rýmů. Z ostatních dětí se stali diváci a posluchači, kteří si museli připravit „básnické uši“, aby myšlenkám básníků porozuměli.

Všichni recitátoři byli odměněni obdivem, potleskem a při „květinovém a lízátkovém ceremoniálu“ květinovou medailí a lízátkem.

A ti nejlepší byli odměněni cenami a diplomy.

2. třídy:

1. Jonáš Toman  z  2.A

2. Petr Mareček  z  2.C

3. Michaela Audyová  z  2.B

Cena diváků:  Jonáš Toman

3.třídy:

1. Damián Bažant z 3.A

2. Rozálka Dvořáčková z 3.B

3. Eliška Václavová z 3.C

Cena diváků: Adéla Staňková

Zvláštní ocenění  dostal  Daniel Fitsay /žák z Ukrajiny/, který zarecitoval českou básničku.

Během setkání si děti také zazpívaly písničky a poslední písničku všichni zazpívali paní učitelkám k MDŽ.