Podzim plný radosti, zábavy a tvoření – VI. oddělení ŠD

Letošní podzim byl teplý a slunečný. Že jsme toho náležitě využili je patrné z fotek, které nám tento podzimní čas budou připomínat.

Často jsme chodili do okolí školy a dováděli na hřišti v zámeckém parku. Neméně oblíbenou zábavou byl pobyt na školním hřišti a v tělocvičně. Hráli jsme fotbal, vybíjenou, ale ani další pohybové aktivity nezůstaly stranou.

Během našich aktivit venku jsme nezapomněli sledovat, jak se příroda mění a připravuje na zimu. Na našich vycházkách jsme pozorovali, jak převládající zeleň z konce léta pozvolna střídá celá paleta barev, která rozzářila stromy a keře.

I my jsme se přizpůsobovali změnám v počasí. Trička, ve kterých jsme běhali v září, postupně doplnily svetříky a nakonec i teplé bundy. V posledních dnech jsme si ještě stačili pohrát s listím, které usínající stromy odložily na zem.

Aktivity venku jsme průběžně doplňovali tvořením a hrami ve třídě. Vyráběli jsme „Dubánky“, podzimní vílu, různé postavičky a zvířátka z listí a halloweenské dýně. Krásně zbarvenému listí jsme dali i vyniknout v prostírání na stůl.

K oslavě podzimu jsme si vyrobili draky, kteří na nás pomrkávají z nástěnky a našeptávají, že by nejraději odlétli někam vzhůru do oblak.

Na závěr nesmíme zapomenout na naše strážce školy, kteří v těchto dnech ráno děti vítají a večer školu hlídají.

Čas podzimu se pomalu naplňuje a nyní nezbývá než si přát, aby i zima nám darovala to, co máme také moc rádi, a to je mráz a sníh.

Přichystalová D., Skácelová Y.