Škola pomáhá

Naše škola je již od roku 2011 zapojena do projektu Adopce na dálku ve spolupráci s Arcidiecézní charitou Olomouc. V rámci tohoto projektu jsme podporovali dva chlapce – Greberta Merziuse a od roku 2015 Stevea Jeana Gardy Senequea, oba z oblasti Gonaives. Bohužel, náš kamarád Steve od ledna roku 2022 přestal školu navštěvovat, důvod není známý.

Jako škola jsme chtěli v programu Adopce na dálku pokračovat a dát dalšímu dítěti naději na lepší budoucnost. Byla nám přidělena sedmiletá holčička, jmenuje se Alexandrie Joseph. Pochází z vesnice Baie de Henne, která se nachází na severozápadě Haiti.

Díky naší podpoře bude mít Alexandrie zajištěnou školní docházku, školní pomůcky, školní uniformu a jedno teplé jídlo denně, které pro děti bývá často jediným jídlem za den. Každoroční částku ve výši 6 500 Kč si vyděláváme podzimním sběrem starého papíru.